TMS32C6205DZHKA200
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TMS32C6205DZHKA200
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 128kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : TMS320C62x
Clock Rate : 200MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 288-NFBGA (16x16)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C (TC)
Package / Case : 288-LFBGA
Interface : McBSP, PCI
Voltage - Core : 1.50V