TEM96A-160-160-1.5
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
TEM96A-160-160-1.5
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Conductive
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.059" (1.50mm)
Package : Bag
Series : TEM96
Material : Polymer Resin
Mfr : Shiu Li Technology Co., Ltd.
Shelf Life Start : -
Width : 6.299" (160.00mm)
Shape : Square
Length : 6.299" (160.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -60°C ~ 180°C
Type : Absorbing Sheet
Base Product Number : TEM96A
Description : RF & EMI ABSOBER SHEET, 160X160M
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet TEM96 Polymer Resin Conductive 6.299" (160.00mm) X 6.299" (160.00mm) X 0.059" (1.50mm)
Product Tags:
TEM96A integrated circuit
160-160 IC chip
1.5V integrated circuit