DF40C-10DP-0.4V(51)
HK NeoChip Technology Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DF40C-10DP-0.4V(51)
  • 1
Packaging : Reel
Voltage Rating : 30 V
Product Category : Board to Board & Mezzanine Connectors
Mounting Angle : Vertical
Termination Style : SMD/SMT
Number of Rows : 2 Row
Current Rating : 300 mA
Number of Positions : 10 Position
Series : DF40
Pitch : 0.4 mm
Product : Headers
Manufacturer : Hirose Connector
Description : Board to Board & Mezzanine Connectors 10P SMT HEADER NO FITTING, NO BOSS
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Product Tags:
DF40C IC connector
0.4V integrated circuit